Produkty

Z czego zrobione są tampony Your KAYA? +
Skład naszych tamponów jest prosty: 100% organicznej bawełny z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard). Nie znajdziesz w nich toksyn i syntetycznych dodatków. Do ich produkcji nie używamy barwników ani substancji zapachowych, nie są też wybielane chlorem. Są w pełni naturalne i bezpieczne dla Twojego ciała.
Czy rozmiary tamponów Your KAYA odpowiadają standardowym klasom chłonności? +
Tak - nasze tampony występują w trzech standardowych rozmiarach: mini, regular i super i mają taką samą chłonność, jak tampony innych znanych marek (mini: 6-9 g, regular 9-12 g, super 12-15 g).
Czy w ofercie pojawią się również tampony z aplikatorem? +
Tak, jednak potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu 😉
Z czego zrobione są wkładki i podpaski Your KAYA? +
Nasze wkładki i podpaski składają się w 100% z organicznej bawełny z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard), niebielonej chlorem. Ich tył wykonany został z biodegradowalnego biopolimeru naturalnego pochodzenia, otrzymywanego ze skrobi kukurydzianej. Brak sztucznych dodatków zapewnia ochronę przed podrażnieniami i sprawia, że są w pełni oddychające.
Gdzie wytwarzane są produkty Your KAYA? +
Wszystkie nasze produkty wytwarzane są w Unii Europejskiej i pakowane w Polsce. Tampony produkowane są na Słowenii, wkładki i podpaski we Włoszech, a kubeczki menstruacyjne we Francji. Wszystko powstaje na nasze indywidualne zamówienie z najwyższej jakości materiałów - nasi producenci zajmują się tym od lat i naprawdę znają się na rzeczy 😉
Jakie certyfikaty posiadają produkty Your KAYA? +
Zarówno tampony, wkładki i podpaski posiadają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) - najbardziej renomowany tej kategorii certyfikat na świecie. Warunkiem jego uzyskania jest m. in. kategoryczny zakaz stosowania formaldehydów, alergenów, metali ciężkich, GMO oraz wybielaczy zawierających chlorki i bromki.
Czy bawełna, z której wykonane są tampony, wkładki i podpaski Your KAYA jest bielona chlorem? +
Nie jest - inaczej nasze produkty nie uzyskałyby certyfikatu GOTS (Global Organic Textile Standard), który tego kategorycznie zakazuje. Bawełna jest w naszym przypadku bielona bezpieczną i ekologiczną metodą z wykorzystaniem nadtlenku wodoru, czyli po prostu wody utlenionej. Dlaczego bawełna w ogóle jest bielona? Ze względu na ogrom mikroorganizmów, które osiedlają się na niej w środowisku naturalnym (ok. 650 000 CFU, czyli tzw. jednostek tworzących kolonię). Głównym celem takiego wybielania nie jest zatem uzyskanie śnieżnobiałego koloru, ale przede wszystkim dezynfekcja bawełny, z której następnie wyprodukowany zostanie tampon/wkładka/podpaska.
Jak działa kubeczek menstruacyjny Your KAYA? +
Nasz kubeczek menstruacyjny aplikuje się do pochwy podobnie jak tampon. Odpowiednio ułożony, kubeczek dopasowuje się do mięśni macicy i zasysa, dzięki czemu zapewnia pełną ochronę przed przeciekaniem aż do 12 godzin. Jest kompletnie niewyczuwalny, dzięki czemu możesz w nim robić wszystko to, na co masz ochotę. Jego zadaniem jest zbieranie krwi menstruacyjnej - z czym, musimy przyznać, radzi sobie świetnie 😉
Który rozmiar kubeczka menstruacyjnego Your KAYA powinnam wybrać? +
Obecnie w ofercie mamy kubeczek w dwóch standardowych rozmiarach: small (odpowiedni dla kobiet: których miesiączki nie są szczególnie intensywne, które nigdy nie rodziły) oraz regular (odpowiedni dla kobiet: o bardziej intensywnych miesiączkach, które rodziły siłami natury). Jeśli masz wątpliwości co do tego, który rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy - napisz do nas: [email protected], pomożemy 😉
Jak często należy opróżniać kubeczek menstruacyjny Your KAYA? +
Nasz kubeczek menstruacyjny zapewnia do 12 godzin pewnej ochrony, co oznacza, że powinno się go opróżniać przynajmniej 2 razy na dobę. Częstotliwość, z jaką powinno się to robić, jest jednak kwestią indywidualną i zależy od intensywności miesiączki. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kubeczkiem, opróżniaj go w podobnych odstępach czasu, jak zazwyczaj wymieniałaś tampony czy podpaski. Po kilku dniach testów na pewno będziesz wiedziała jak często go opróżniać - nigdy nie przekraczaj jednak tych 12 godzin.
Jak należy czyścić i przechowywać kubeczek menstruacyjny Your KAYA? +
Po wyjęciu kubeczka opróżnij go do toalety lub umywalki. Umyj go ciepłą wodą. Możesz do tego użyć naszego łagodzącego płynu do higieny intymnej, który sprawdza się w tej roli idealnie. Jeśli akurat nie masz wygodnego dostępu do umywalki, zabierz ze sobą do kabiny butelkę wody pitnej i wypłucz kubeczek nad toaletą - to w zupełności wystarczy, do czasy, gdy będziesz mogła porządnie umyć go w domu. Teraz kubeczek nadaje się do ponownego użycia. Po zakończeniu miesiączki wygotuj kubeczek w gorącej wodzie przez 2-3 minuty. Wysusz go i przechowuj w dołączonym do opakowania, przewiewnym woreczku wykonanym w 100% z organicznej bawełny. W ten sposób będzie w pełni gotowy na Twój kolejny okres i nigdy Cię nie zawiedzie.
Czy produkty Your KAYA zawierają GMO? +
Wszystkie nasze produkty są całkowicie wolne od GMO.
Czy produkty Your KAYA są testowane na zwierzętach? +
Odpowiedź jest prosta: nie, nigdy byśmy na to nie pozwolili. Wszystkie nasze produkty są cruelty-free.
Czym jest TSS (Toxic Shock Syndrome)? +
TSS (Toxic Shock Syndrome), czyli Zespół wstrząsu toksycznego, to rzadka, ale poważna choroba, którą można szybko rozpoznać i leczyć. To reakcja zapalna organizmu, będąca powikłaniem po zakażeniu bakteryjnym, do której może dojść m.in. u kobiet używających tamponów i podobnych środków sanitarnych. Ryzyko wystąpienia TSS istnieje zarówno u kobiet, które używają tamponów, podpasek, jak i kubeczków menstruacyjnych i niestety nie da się go w 100% wyeliminować. TSS może wystąpić jednak jedynie u kobiet, które są nosicielkami bakterii Staphylococcus aureus (dotyczy to zaledwie 1% kobiet), a do jego powstania przyczynia się przede wszystkim brak zachowania podstawowych zasad higieny, czyli zbyt rzadkie wymienianie środków sanitarnych. Tampony i podpaski powinno się wymieniać na nowe co 4-6 godzin, kubeczka możemy używać trochę dłużej, ale nadal nigdy nie powinno to być więcej niż 12 godzin. Zakładając, że stosujemy się do tych zasad, ryzyko zachorowania na TSS jest naprawdę minimalne.
Z czego wykonany jest kubeczek menstruacyjny? +
Nasz kubeczek wykonany jest z medycznego silikonu certyfikowanego przez ISO 10993. Oznacza to, że spełnia te same normy i jest wykonany z tego samego materiału, co inne silikonowe narzędzia o medycznym zastosowaniu.
Który rozmiar kubeczka menstruacyjnego Your KAYA powinnam wybrać? +
Obecnie w ofercie mamy kubeczek w dwóch standardowych rozmiarach: small (odpowiedni dla kobiet: których miesiączki nie są szczególnie intensywne, które nigdy nie rodziły) oraz regular (odpowiedni dla kobiet: o bardziej intensywnych miesiączkach, które rodziły siłami natury). Ich dokładne wymiary wyglądają następująco:

- small (ten mniejszy): pojemność 18,5 ml, średnica 4,1 cm, długość samego kubeczka 4,7 cm, długość kubeczka z trzonkiem 7,4 cm

- regular (ten większy): pojemność 27 ml, średnica 4,6 cm, długość samego kubeczka 5,2 cm, długość kubeczka z trzonkiem 7,4 cm

Trzonek można dowolnie przycinać.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, który rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy - napisz do nas: [email protected], pomożemy 😉

Dostawa

Czy produkty Your KAYA dostępne są również w sklepach stacjonarnych? +
Na ten moment nie. Nie wiemy jednak, czy w przyszłości się to nie zmieni - jeśli tak, na pewno będziemy Was o tym głośno informować ;)
Ile kosztuje dostawa? +
Koszt standardowej dostawy na terenie Polski dla zamówień o wartości mniejszej niż 30 zł (z przedpłatą) to 7 zł. Dla wszystkich zamówień o wartości większej niż 30 zł (z przedpłatą) wysyłka jest darmowa - jej koszt bierzemy na siebie ;) Niestety w przypadku zamówień za pobraniem nie możemy tego zagwarantować - taki rodzaj dostawy zawsze, niezależnie od wartości zamówienia, kosztuje 12 zł. Dlaczego? Powód jest prosty - dostawa za pobraniem znacznie więcej nas kosztuje i niestety nie jesteśmy w stanie jej pokryć. Jeśli chciałabyś, abyśmy wysłali Twoje zamówienie za granicę, skontaktuj się z nami mailowo ([email protected]) - wszystkie szczegóły ustalimy indywidualnie.
Jak długo trwa dostawa? +
Kurier Pocztex, z którego usług korzystamy, gwarantuje dostawę w maksymalnie 48 godzin, lecz zwykle dzieje się to dużo szybciej. Paczki nadajemy dwa razy dziennie, dzięki czemu na ogół docierają do Was w mniej niż 24 godziny. Nasz rekord to wysyłka w 12 godzin - i to na trasie Warszawa-Gdańsk!
Która z firm kurierskich dostarcza zamówienia Your KAYA? +
Nasze paczki dostarcza Pocztex, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Kurierzy nie przestają nas zaskakiwać szybkością, z jaką przekazują Wam zamówienia!
Czy istnieje możliwość wysyłki zamówienia za granicę? +
Jest to możliwe, jednak koszt takiej wysyłki zależy od wielu czynników i w związku z tym może być wysoki. Jeśli chciałabyś, abyśmy sprawdzili ile kosztowałaby wysyłka do danego kraju, przed złożeniem zamówienia skontaktuj się z nami mailowo ([email protected]) - zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie trafiło do Ciebie jak najszybciej i w jak najkorzystniejszej cenie ❤️

Subskrypcja

Jak działa subskrypcja? +
Subskrypcja polega na tym, że nie tylko sama komponujesz swój idealny zestaw produktów, ale też wybierasz dokładne daty i odstępy czasu, w jakich mamy Ci go dostarczyć. Dla przykładu: stworzony przez Ciebie zestaw, odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom, składa się z opakowania tamponów, pudełka wkładek i dużej butelki płynu do higieny intymnej. Chciałabyś, abyśmy wysyłali go do Ciebie regularnie co 4 tygodnie? Nie ma problemu. Sama wybierasz jego zawartość i częstotliwość wysyłki (co tydzień, dwa, trzy, cztery… - wybór należy do Ciebie), a resztą zajmiemy się my ;)
Jak mogę edytować mój indywidualny zestaw produktów? +
Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w prawym górnym rogu naszej strony, wejdziesz w zakładkę „aktywne subskrypcje” i klikniesz „edytuj”. Tam możesz zmienić liczbę wybranych przez Ciebie produktów, dodać nowe, lub usunąć te, których już nie potrzebujesz i zmienić częstotliwość wysyłki. Jeśli jednak potrzebowałabyś naszej pomocy, napisz do nas: [email protected] ❤️ 
Czy mogę w każdej chwili zawiesić lub anulować subskrypcję? +
Oczywiście! Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w prawym górnym rogu naszej strony, wejdziesz w zakładkę „aktywne subskrypcje” i klikniesz „zawieś”.