Your KAYA - Higiena intymna dla świadomych kobiet

Czas czytania: 4 min

Sprawdź, czy jesteś Your KAYA Girl

Pewnie Ty również z utęsknieniem czekasz na nagły przypływ energii czy też motywacji w Nowym Roku. Wiemy, jak możesz ją wykorzystać, kiedy już się pojawi: bądź jak Your KAYA Girl. Zobacz, czym się wyróżnia i jak wiele masz z nią wspólnego (nie zapomnij zmrużyć przy tym oka)!

Czas czytania: 4 min

Pewnie Ty również z utęsknieniem czekasz na nagły przypływ energii czy też motywacji w Nowym Roku. Wiemy, jak możesz ją wykorzystać, kiedy już się pojawi: bądź jak Your KAYA Girl. Zobacz, czym się wyróżnia i jak wiele masz z nią wspólnego (nie zapomnij zmrużyć przy tym oka)!

1. Jest dla siebie wyrozumiała

Pomału. Nie wszystko na raz. Ma prawo być zmęczona. Może jej się zwyczajnie nie chcieć. I naprawdę nie musi zamieniać wszystkiego, czego dotknie, w szczere złoto. Co prawda na naszym blogu przybywa artykułów o niesamowitych kobietach, ale umówiliśmy się, że dołączy do nich w swoim czasie. Co komu po sukcesie, gdy brakuje sił, by się z niego cieszyć? Your KAYA Girl wie, że nawet najlepszym zdarzają się potknięcia, dlatego z większą swobodą podchodzi do codziennych, dużych i małych zadań.

2. Dba o zdrowie

Wiadomo, zdrowie jest najważniejsze. Mimo to wiele i wielu z nas nadal pielęgnuje wyniesione z domu przekonanie, że lepiej nie kusić losu i nie odwiedzać lekarzy zbyt często, bo ci „zawsze coś znajdą”. Cóż, lepiej, by znaleźli to w porę, prawda? Pod względem dbałości o zdrowie Your KAYA Girl (i każda inna Girl!) ma do zrobienia jeszcze więcej niż mężczyźni. Cytologia, USG piersi, USG transwaginalne, USG tarczycy… To tylko kilka z badań, które powinna wykonywać każdego roku. Na pewno pamiętała, by zaplanować je na 2020, prawda?

3. Akceptuje swoje ciało

W dobie Photoshopa, instagramowego życia i wystudiowanych selfie coraz trudniej o zdrowe podejście do własnego wyglądu. Ale ona wie, że ciało ma się jedno. Bo jest jedyne w swoim rodzaju – nikt inny nie może się nim pochwalić! Każda fałdka, zmarszczka i każdy pieprzyk jest lub będzie dla odpowiedniej, bliskiej jej osoby największym skarbem. Najważniejsze jest jednak to, że to ona sama dostrzega na co dzień wartość swojego ciała. Podchodzi do niego z czułością i życzliwością, a ono odwdzięcza się jej dobrym samopoczuciem i większą pewnością siebie.

4. Kupuje świadomie

Odpowiedzialne zakupy stały się dla niej naprawdę ważkim tematem. Dotyczy to zarówno żywności, jak i kosmetyków czy ubrań. Wybiera je mądrze, z namysłem i tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebuje. Nie chce przecież przyczyniać się do dewastacji naszej planety, nieustannie zasilając zalewającą ją górę śmieci lub marnując jedzenie! Your KAYA Girl zdaje sobie zresztą sprawę, że wełniany sweter posłuży jej dłużej niż sieciówkowe cudo z akrylu, a naturalne, roślinne kosmetyki zatroszczą się o jej skórę lepiej niż produkty pielęgnacyjne najpopularniejszych marek, które nie stronią od szkodliwych składników. No i środki higieny stosowane podczas okresu – wybiera te z organicznej bawełny, bez toksyn, bez barwników i bez syntetycznych dodatków. Ekhm, polecamy się!

5. Promuje kobiecą solidarność

Popkultura dostarczyła nam wielu wzorców męskiej przyjaźni i niewielu dowodów na to, że kobieta jest w stanie powstrzymać się od wbicia szpilki pozostałym przedstawicielkom swojej płci. Nasza bohaterka postanowiła skończyć z tym stereotypem! Aktywnie wpiera kobiece inicjatywy i organizacje, stoi murem za prawami kobiet i reaguje, gdy któraś z nich może paść lub pada ofiarą jakiejkolwiek formy przemocy. Jednocześnie potępia skrajne zachowania we własnych szeregach – takie, które tylko szkodzą środowiskom przyjaznym kobietom. Innymi słowy zachowuje zdrowy rozsądek i nie daje się manipulacjom!

6. Inwestuje w siebie

Ciekawość świata, otwartość, wrażliwość – to cechy, które sprawiają, że Your KAYA Girl regularnie dostarcza swojemu umysłowi najbardziej wartościowej pożywki. A dzięki temu nigdy się nie nudzi! Często podróżuje i dużo czyta, dzięki czemu z rozwagą wyrabia sobie zdanie na nawet najbardziej dyskusyjne tematy, a przy tym uważnie słucha innych, bo – parafrazując Michelle Obamę – to wtedy rodzi się elegancja. I nie, wcale nie jest idealna. Po prostu świadomie korzysta z życia i ze swoich własnych możliwości, a tych, ja wiadomo, nie brakuje żadnej dziewczynie.

Tekst: Klaudia Żark, Ilustracja: Jarek Danilenko

Gdyby coś, to wiesz

Wchodź bez pukania, ściągaj buty i zakładaj ulubione kapcie. Jeśli myślisz, że w temacie miesiączki nic już nie jest w stanie cię zaskoczyć, zdziwisz się!

footerLogoDesktopfooterDesktopFullLogo
footerInstagramIcon2xfooterFacebookIcon2x

Napisz do nas [email protected]

Metody płatności

Obsługujemy wszystkie popularne metody płatności, wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej!

payuLogoDesktop
visaLogoDesktop

Daj do siebie napisać, będzie nam miło!