Miłego miesiąca! cz. 2 - pielęgnacja ciała

Czas czytania: 2 min

Kiedy masz już na sobie coś, w czym czujesz się wygodnie i ładnie, czas na szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą Ci w pełni się zrelaksować. Tylko… od czego by tu zacząć? Polski rynek kosmetyczny rozwija się prężnie i ma wiele do zaoferowania. Tak wiele, że w chwilach zakupowych wyborów przyprawia o zawrót głowy. Stąd nasza mała podpowiedź – garść informacji na temat polskich marek produkujących kosmetyki, które rozpieszczają swym działaniem, a w większości przypadków również designem opakowań. Jako że jesteśmy entuzjastami naturalnych, ekologicznych i etycznych rozwiązań nie tylko w kontekście artykułów higieny intymnej, lecz w ogóle, przyjrzeliśmy się składom produktów i procesowi ich tworzenia. 

 

 

Ministerstwo Dobrego Mydła

 

Ministerstwo Dobrego Mydła

(http://www.ministerstwodobregomydla.pl)

Temu ministerstwu zaufało tysiące Polek – wystarczy spojrzeć na kolejki stojące do jego stanowiska podczas kosmetycznych targów. Ręcznie wytwarzane, naturalne mydła, półkule kąpielowe, hydrolaty i oleje powstają według starannie opracowanych receptur, za którymi stoją dwie szczecinianki – Ania i Ula – prywatnie siostry. Pomimo rosnącej popularności marki, ceny produktów nie wprawiają w zakłopotanie, a szczery dialog z konsumentkami zasługuje na oklaski.

 

 

 

Vianek

 

Vianek

(http://vianek.pl

Marka znana ze swojego przywiązania do polskości – zarówno w warstwie wizualnej, opartej na motywach roślinnych, jak i pod względem wykorzystywanych składników, wśród których znalazły się ekstrakty z rodzimych kwiatów i ziół, pochodzących z ekologicznych, podlaskich upraw. Kolor obecny na opakowaniu odpowiada konkretnej, zdefiniowanej potrzebie twarzy, ciała lub włosów, co ułatwia wybór i pozwala cieszyć się z zauważalnych efektów tej delikatnej pielęgnacji.

 

 

 

 

BodyBoom

 

BodyBoom

(https://www.bodyboom.pl

Czyli peeling, który chce być Twoją miłością. W jego skład wchodzi 100% naturalnych składników, w tym kawa robusta, brązowy cukier, czekolada, olejek arganowy, makadamia i migdałowy, witamina E i sól himalajska. Dwieście gram peelingu wystarcza na około dwadzieścia aplikacji, które redukują cellulit, wyszczuplają i nawilżają skórę, ciesząc smakowitym zapachem. Jakim? Wybierzesz sama, a jest w czym wybierać! Dodatkowo w ofercie znajdują się balsamy do ciała, piżamy i akcesoria łazienkowe.

 

 

 

 

Mokosh

 

Mokosh

(https://www.mokosh.pl)

Starosłowiańska bogini urodzaju i płodności, opiekunka kobiet… A także nazwa producenta kosmetyków, które podbijają nie tylko polski, lecz także europejski rynek. Mokosh to kosmetyki bazowe, takie jak sole, glinki i olejki, zachęcające do samodzielnego, świadomego łączenia surowców oraz linie kosmetyków wieloskładnikowych, składających się z certyfikowanych składników organicznych. Brzmi profesjonalnie – i tak działa! A oprócz tego świetnie wygląda na półce.

 

 

 

 

Clochee

 

Clochee

(https://www.clochee.com)

Clochee to marka, która podchodzi do ekologii na serio. Dba i o to, by na jej produkty składały się wysokojakościowe komponenty, i o środowisko, opakowując je w surowce wtórne lub takie, które poddają się recyklingowi. Co więcej, ma swój udział w akcjach społecznych i ekologicznych, wpływających na zwiększanie konsumenckiej świadomości. To dopiero filozofia. A kosmetyki? Czuć w nich zdrowie płynące z roślinnych produktów oraz rzetelność wykonania. 

 

 

 

 

Fridge by yDe

 

Fridge by yDe

(https://fridge.pl)

Ekskluzywne kremy o krótkim terminie ważności, które należy trzymać w lodówce nie dłużej niż dwa i pół miesiąca. Jak twierdzą założyciele marki, u podstaw skuteczności tych kosmetyków leży właśnie świeżość, a także solidna dawka substancji aktywnych. Jednocześnie nie zawierają one surowców syntetycznych i alkoholu –czuwa nad tym grono młodych specjalistów. Fridge prowadzi również działania mające na celu ochronę przyrody, w tym program wymiany opakowań.

 

 

Moglibyśmy wymieniać jeszcze dłuższą chwilę: Yope, Lush Botanicals, Soap Shop… Ale nie każdą z marek mieliśmy okazję poznać lepiej, testując jej produkty osobiście. Jeśli więc rozbudziliśmy Twoją ciekawość i chciałabyś dowiedzieć się więcej o naturalnych kosmetykach, możesz na przykład zajrzeć na stronę skladprosty.pl. A my życzymy Ci pięknego, świadomego odpoczynku! <3

Higiena intymna dla świadomych kobiet