Dziewczyny, które naprawdę #wartoobserwować

Czas czytania: 3 min

Idealne sylwetki, wyuczone pozy do zdjęć z niekończących się wakacji i stylizacje, na widok których masz ochotę wyrzucić zawartość swojej szafy przez okno. Właśnie tak wyobrażamy sobie dziewczyny, które zdobywają popularność na „Insta”. Ale można inaczej. Niekoniecznie z milionem obserwujących. Oto wielka piątka naszych ulubionych, dziewczyńskich kont na Instagramie.

@mrsostrovia

To nasze najświeższe odkrycie! A zarazem pozycja obowiązkowa, gdy Twoje oczy wołają o urban detox. Paulina Ostrowska jest autorką klimatycznych zdjęć oddających piękno i prostotę życia z dala od miejskiego zgiełku. Dodatkowo projektuje i ozdabia „leśne kubki”, które mogą towarzyszyć Ci na górskich szlakach, a na co dzień wprowadzać odrobinę dzikości do Twojej kuchni. Jeśli zastanawiasz się, czy aby na pewno nie rzucić wszystkiego i nie wyjechać w Bieszczady, to instagramowe konto Pauliny z pewnością ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji.

@kataharatym

Projektantka mody i stylistka, której nie można odmówić wirtuozerii. Tym, co urzekło nas w pracach Katy, są przede wszystkim odważne, nieoczywiste środki ekspresji i niestereotypowe podejście do kobiecego ciała, co doskonale widać na przykładzie jej ostatniego projektu, powstałego we współpracy z fotografem Dawidem Grońskim. Poza tym nie możemy oprzeć się wrażeniu, że w przypadku efektów jej działań to kobieta nadaje charakter stylizacji, a nie odwrotnie – chapeau bas!

@zuzakrajewska

Uznaje się ją za jedną z najlepszych fotografek modowych w Polsce. Jej zdjęcia od wielu lat ukazują się na łamach największych, kolorowych, polskich czasopism. Jednocześnie nie przestaje realizować się w świecie sztuki, a każdy nowy zbiór jej fotografii zaskakuje świeżością, różnorodnością i nietuzinkowym podejściem do tematów związanych z cielesnością, fizycznością i płciowością. Instagram pozwala nam poznać i jedną, i drugą stronę tej twórczości, dając jej przekrojowy obraz – szkoda nie skorzystać z okazji.

@alicjabiala

Jedna z najciekawszych polskich ilustratorek, autorka znanych murali i fotografka. Co więcej, artystka zaangażowana. Do niedawna, w Leica Gallery na Mysiej 3, można było odwiedzić jej wystawę zatytułowaną Polska, prezentującą zbiór fotokolaży z cyklu „wycinanki polskie”, które stanowiły początkowo wizualne tło do wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych). Jeśli nie udało Wam się zajrzeć na Mysią, nic straconego! Wystawa Alicji jest wystawą objazdową, więc jeszcze możecie mieć okazję. Zresztą część prac wchodzących w skład tego cyklu zobaczyliśmy właśnie na jej Instagramie.

@zuzannabartoszek

Napisać o niej, że to niezwykła postać, szczególnie jak na dzisiejsze realia, to za mało. Zapewne wielu sądzi tak samo, skoro o związku 25-letniej Zuzanny ze znanym poetą i performerem, Wojtkiem Bąkowskim, powstał już film – „Serce miłości”. Na instagramowym koncie Zuzanny znajdziesz jej wiersze (jeszcze więcej znajdziesz ich w debiutanckim tomiku pt. „Niebieski Dwór”), rysunki, zdjęcia, na których pojawia się wymyślnych stylizacjach i krótkie widea prezentujące jej taneczne umiejętności.

Jeśli uznasz, że pięć propozycji to za mało, mamy coś na dokładkę. Zachęcamy do zajrzenia na instagramowe konto @redapocalypsee – rudowłosej, eterycznej Kamili Gryguś, która nie bez powodu sprawdza się jako modelka w magicznych, baśniowych sceneriach – oraz na @zlepkicollages, gdzie znajdziesz całą masę popkulturowych inspiracji podanych w formie nastrojowych kolaży. Miłego oglądania!

Tekst napisała: Klaudia

Higiena intymna dla świadomych kobiet