5 miejsc w Polsce, w których zupełnie się zrelaksujesz i wyciszysz

Czas czytania: 2 min

Jedne podróże kształcą, inne pozwalają się po prostu wyciszyć. Dziś skupiamy się na tych drugich i szukamy miejsc, w których odpoczniesz od miasta, odświeżysz głowę i poznasz kwintesencję filozofii hygge. Pakuj się i w drogę!

 

W codziennym zgiełku i nawale obowiązków czasem trudno jest znaleźć dobry moment na chwilę tylko dla siebie, dlatego my bardzo cenimy sobie spontaniczne decyzje. :) To samo polecamy i Tobie! Wybierz najbliższy weekend albo weź wolne w pracy, przejrzyj nasze propozycje i wyrusz w podróż po relaks i wyciszenie.

 

Pod litewską granicą – Dwór Łumbie

Pod litewską granicą – Dwór Łumbie

dworlumbie.prv.pl

 

Na dalekiej Suwalszczyźnie, tuż przy granicy z Litwą, mieści się maleńka wieś Łumbie, w której znajduje się tajemniczy dwór z XIX wieku. Przez długi czas zmieniał swoich właścicieli, potem był wiejską szkołą, ale kilka lat temu został odnowiony i stał się pensjonatem. Schowany jest za gęstymi drzewami i umiejscowiony z dala od tkanki miejskiej. Wabi swoim spokojem i możliwością odcięcia się od świata: wokół tylko łąki, lasy i jeziora. Przestrzeń jest dość kameralna – do dyspozycji dwa, chociaż przestronne, pokoje oraz dwuosobowy apartament. Gospodarze serwują regionalne dania, ale chętnie przyrządzają również potrawy według życzeń gości. Tych też zresztą zabierają chętnie na wycieczkę do litewskiej stolicy, czyli Wilna. Chociaż czasem z rozrywek wystarczy po prostu zwykła zabawa z psem czy drzemka w hamaku. :)

 


 

Magiczne drzwi do lasu – Camp Spa

Magiczne drzwi do lasu – Camp Spa

campspa.pl

 

Jeśli spa kojarzy Ci się z wyłożonymi pastelowymi kafelkami łazienkami i mydlanymi świeczkami, ta propozycja na pewno Cię zaskoczy. Całe Camp Spa położone jest w lesie na Warmii – wchodzi się do niego przez drzwi do lasu! Jego domki wyrastają jak grzyby, dlatego między poszczególnymi pokojami musisz odbyć spacer łąką i pośród drzew. Jest tutaj miejsce na masaż i saunę, są balie, kąpiele ziołowe, a nawet kino. I co najważniejsze, zabiegi i relaks odbywają się na świeżym powietrzu, a natura jest tutaj blisko jak nigdy dotąd. Na przykład wanna do ziołowych kąpieli stoi wśród krzewów owocowych, a jedzenie przyrządzane jest z miłością do regionalnych składników. To dobre miejsce na wyjazd z siostrą lub z przyjaciółkami.

 


 

Nad morzem i nad jeziorem – domki na wodzie w Mielnie

Nad morzem i nad jeziorem – domki na wodzie w Mielnie 

hthouseboats.com

 

Mielno, które kojarzy się ze stolicą nadmorskich imprez, ma też swoje spokojne zakątki. Takie są właśnie domki HT Houseboats – jedno z oryginalniejszych miejsc w Polsce – które „stoją” na jeziorze. Działają przez cały rok, więc warto wypróbować je o jego każdej porze, a przynajmniej latem i zimą – widoki i klimat są nie do podrobienia. Jeśli przebywanie nad wodą Cię uspokaja, to może być dobre miejsce dla Ciebie. Domków do wyboru jest aż dziewięć i są w różnych wersjach, np. z kominkiem, tarasem albo sauną. Wszystkie rozmieszczono w niedalekiej odległości, ale na tyle dużej, żeby nie martwić się o prywatność. Od razu za oknem widok na jezioro, ale wystarczy krótki spacer, by znaleźć się nad brzegiem morza. :)

 


 

Artystyczne schronienie – Willa Bajka w Lanckoronie

 

Artystyczne schronienie – Willa Bajka w Lanckoronie

facebook.com/willabajkalanckorona

 

Właściciele tego miejsca dzielą swój czas na opiekę nad Willą Bajką i zajmowaniem się sztuką, dlatego w pensjonacie z 1926 roku da się wyczuć nie tylko sielską, ale też artystyczną atmosferę. Dom jest niewielki i znajduje się w najwyższym miejscu w Lanckoronie, dzięki czemu widok z tarasu przywodzi na myśl włoskie mieściny na wzgórzach. Tutaj można być jednak nie tylko blisko sztuki i natury, ale też ludzi, bo zarówno właściciele, jak i okoliczni mieszkańcy, są bardzo przyjaźnie nastawieni i chętnie dzielą się swoimi historiami. My polecamy też po prostu przechadzać się dróżkami z widokiem na wzgórza, las i zamek, a wieczorem posłuchać dostępnych w pensjonacie płyt winylowych i obejrzeć albumy – oczywiście ze sztuką!

 


 

Powrót to dzieciństwa – domki na drzewach w Nałęczowie

Powrót to dzieciństwa – domki na drzewach w Nałęczowie

wdrzewach.pl

 

Domek na drzewie kojarzy Ci się z dzieciństwem? A może to Twoje niespełnione marzenie? W Nałęczowie można zarezerwować nocleg właśnie w takim miejscu. :) W drzewach to apartamenty schowane w koronach drzew: jodły, grabu, sosny i tui. Możesz być pewna, że do snu będzie przygrywał Ci szum ich liści, a podczas śniadania w Twoje okno zajrzy wiewiórka. W takim miejscu bardzo przyjemnie się medytuje i spędza czas na docenianiu codzienności: kubka kawy, czytaniu prasy, rozmów z bliskimi. Jeśli będziesz głodna większych wrażeń, właściciele oferują naukę wspinaczki po drzewach i rzeźbienia w drewnie, a nawet możliwość rezerwacji lotu balonem. 

 

Nie wiemy jak Ty, ale my mamy ochotę na weekend w każdym z tych miejsc! Wiosna się rozpędza, to dobry moment na ucieczkę z miasta :) 

Higiena intymna dla świadomych kobiet